Producent okien i drzwi Constans

Skąd dowiedziałeś się o naszej firmie?

Twoja odpowiedź jest dla nas ważna

Jakie funkcje spełniają rolety zewnętrzne?

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, czy montować rolety zewnętrzne czy nie odpowiedź jest jedna: tak, montować! Rolety zewnętrzne (bądź nakładane – przy czym dla uproszczenia nomenklatury w tym artykule dla jednych i drugich będziemy stosować określenie „zewnętrzne”) spełniają cały szereg pozytywnych funkcji chroniąc przed słońcem, gradem, deszczem czy wiatrem.

Izolacja termiczna

Rolety takie przede wszystkim poprawiają izolację termiczną budynku. Zimą „poduszka” powietrzna tworząca się pomiędzy roletą a oknem stanowi dodatkową ochronę przed mroźnym powietrzem z zewnątrz, zwłaszcza w nocy, gdy temperatury osiągają najniższy poziom. Poprawia to bilans energetyczny budynku i zmniejsza rachunki za ogrzewanie.

Izolacja akustyczna

Rolety zewnętrzne to również dodatkowa izolacja akustyczna – w przypadku budynków znajdujących się przy ruchliwych ulicach zasłonięcie rolety na noc będzie stanowiło dodatkową ochronę przed hałasem.

Ochrona przed nagrzewaniem się pomieszczeń

Latem z kolei chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. W porównaniu do rolet wewnętrznych są o tyle lepsze, że nie pozwalają promieniom słonecznym dotrzeć do szyby, a więc nie dopuszczają do nadmiernego nagrzewania się okna. Ponadto skutecznie zacieniają pomieszczenie, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Ochrona przed włamaniem

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest opóźnienie czasu włamania – roleta stanowi dla włamywacza dodatkową przeszkodę do pokonania. Jeśli domownicy wyjeżdżają na wakacje mogą zasłonić rolety, co zwiększy bezpieczeństwo mieszkania i w ten sposób poprawi komfort na urlopie. Można również skorzystać z dostępnych aktualnie zautomatyzowanych funkcji imitujących obecność domowników – rolety mogą codziennie podnosić się i opuszczać o różnych godzinach, co ma za zadanie wprowadzić w błąd i wzbudzić niepewność u włamywacza, czy ktoś jest w domu czy też nikogo w nim nie ma. W tym aspekcie warto również zainwestować w antywyważeniowe silniki do rolet blokujące ich podnoszenie – zabezpieczają one dodatkowo przed podważeniem rolety do góry, gdy jest zasunięta.

Zachowanie prywatności

Rolety pomagają zachować prywatność i komfort domowników – zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych czy też mieszkań na parterze. Zimą, kiedy szybko robi się ciemno i szaro, zapalenie światła w pomieszczeniu sprawia, że każdy z zewnątrz doskonale widzi co się dzieje w mieszkaniu za oknem. Roleta ten problem rozwiązuje, choć tutaj akurat równie dobrze mogą się sprawdzić po prostu zasłony w oknach.

Oczywiście najlepiej zdecydować się na montaż rolet już na etapie budowy, niemniej jednak istnieją również możliwości montażu rolet zewnętrznych w istniejących już budynkach. Jakie są sposoby ich montażu i jakiego rodzaju rolety można wybrać przedstawiamy tutaj.

Autor: Magdalena Ratajczak

Galeria

Nasz realizacje

Panel użytkownika

Galerie

Onze nieuwste projecten
Klantenpaneel

Gallery

Our latest projects
User panel