Producent okien i drzwi Constans

Skąd dowiedziałeś się o naszej firmie?

Twoja odpowiedź jest dla nas ważna

Regulacja okien lato zima

Wielu znas o tym nie wie lub po prostu zapomina, że okna powinny być odpowiednio regulowane, w zależności od panującej na zewnątrz pogody. Regulacja okien, o której piszemy w tytule, potocznie zwana regulacją „lato-zima”, polega na ustawieniu odpowiedniego docisku skrzydła okna do ramy okiennej.

Oczywistym jest, że im lżejszy docisk, tym więcej powietrza przez szczeliny dostanie się do środka pomieszczenia. Dlatego też zwykle latem ustawia się lżejszy docisk skrzydła, tak, by w pomieszczeniu była delikatna mikrowentylacja, natomiast zimą w celu zatrzymania ciepła w pomieszczeniu – mocniejszy

Regulacja okien LATO – ZIMA

Jak ustawić odpowiednio docisk ramy do skrzydła w naszych oknach? Po otwarciu okna, dookoła skrzydła widoczne są ośmiokątne rygle, takie jak na rysunku obok. Przekręcenie ich delikatnie w prawą bądź lewą stronę powoduje mocniejsze bądź słabsze dociśnięcie skrzydła do ramy okiennej. W ten sposób możemy regulować przepływ powietrza między ramą a skrzydłem.

WAŻNE! Bardzo mocny docisk skrzydła do ramy spowoduje bardzo wysoką szczelność okna, dlatego należy wtedy zwrócić dodatkową uwagę na prawidłową wentylację pomieszczenia!

Autor: Magdalena Ratajczak

Galeria

Nasz realizacje

Panel użytkownika

Galerie

Onze nieuwste projecten
Klantenpaneel

Gallery

Our latest projects
User panel